تبلیغات اینترنتیclose
حفظ امنيت تلفن‌ هوشمند

فناوری اطلاعات لیان

robomagnetic

بسم الله الرحمن الرحيم

word Information


تبلیغات بصورت رایگان در این وبسایت پذیرفته می شود

 با عضويت درخبر نامه از مطالب به روز سايت با خبر شويد.

 آدرس های وب سایت

www.hossein.iran.sc

www.ielian.ir

 www.sendani.ir

روزهای شاد برایتان ارزومندیم

 

 

 

 

امتیاز بدهید : | امتیاز :
موضوع : | بازدید :
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در دوشنبه 17 / 3ساعت 3:12 توسط مدير سايت |

حفظ امنيت تلفن‌ هوشمند

راه هاي حمله مهاجمان اينترنتي به گوشي هاي هوشمند:

Snoopware: اين ابزار در اصل بدين منظور ساخته شد که والدين بتوانند نحوه استفاده فرزندانشان از تلفن هاي هوشمند را تحت نظر داشته باشند.

Smiphishing: اين ابزار مانند فيشينگ ايميل در يک «رايانه» است، با اين تفاوت که پيام هاي فيشينگ را از طريق سرويس پيام کوتاه شما (SMS) ارسال مي کند. در اين روش معمولا پيام متني از يک هکر دريافت خواهيد کرد که وانمود مي کند در رابطه با کار و امور تجاري شما است.

پيام ممکن است از شما بخواهد که رمز عبور خود را تغيير دهيد يا جزئيات کارت اعتباري خود را مجددا وارد نماييد يا اطلاعات محرمانه اي را در دسترس او قرار دهيد که از آنها مي توان براي کلاهبرداري استفاده کرد. اين پيام متني مي تواند گوشي شما را وادار به راه اندازي يک برنامه متهاجم نموده يا فايل هايتان را از بين ببرد.

Spam: اسپم ها به همان ترتيب که مي توانند «رايانه» شما را مورد حمله قرار دهند، مي توانند در ايميل تلفن هوشمند شما يا در پيام هاي متني نيز ظاهر شوند.

بسياري از آنها تنها آزار دهنده هستند ولي برخي از آنها ممکن است پيشنهادات ناخواسته باشند که هر دو طراحي شده اند تا اطلاعات شخصي شما را گرفته و از آن به منظور کلاهبرداري هاي مالي يا از بين بردن فايل هايتان استفاده کنند.

Bluetooth: ارتباط بلوتوث شما ممکن است، هک شود تا راهي براي دسترسي به تلفن شما هر زمان که روشن مي شود، فراهم کند، حتي زماني که روشن است ولي از آن استفاده نمي کنيد.

راه هاي حفظ امنيت تلفن هوشمند عبارتند از:

در يک کلام، هوشيار باشيد. در مورد نحوه استفاده از تلفن هوشمند خود تا آنجا که مي توانيد مراقب باشيد؛ به طور خلاصه با همان احتياطي که از «رايانه» خود استفاده مي کنيد تلفن هوشمند خود را نيز به کار بريد.

اگر فرستنده ايميل را نمي شناسيد، آن را باز نکنيد. اگر فرستنده اي از شما خواست تا اطلاعات محرمانه خود را در دسترس وي قرار دهيد، اين کار را نکنيد، اگر به نظر مي رسيد چنين درخواستي از سوي فروشنده يا توليد کننده اي است که مي شناسيد، از مرورگر خود استفاده کرده و به وبسايت آنها برويد و يا با آنها تماس بگيريد.

به پيام هاي متني که اطلاعات محرمانه شما را مي پرسند، پاسخ ندهيد، مجددا اگر فکر مي کنيد که ممکن است اين پيام معتبر باشد، از روش هاي ديگري سعي کنيد با فرستنده تماس بگيريد.

اسپم ها را پاک کرده و به آنها پاسخ ندهيد.

زماني که از بلوتوث استفاده نمي کنيد يا زماني که در حال مکالمه هستيد يا اطلاعات محرمانه را وارد تلفن هوشمند خود مي كنيد آن را خاموش نماييد.

مراقب گوشيهاي زيبايتان باشيد.

صفحه قبل صفحه بعد
نظر شما
نام : *
پست الکترونیک :
وب سایت/بلاگ :
*
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O @};-
:B /:) =D> :S
کد امنیتی : *
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 0
موضوع : اخبار,موبايل,معرفي, | بازدید : 5172
برچسب ها : هكر,مطالب علمي,اي سي تي,گوشيهاي هوشمند,حفظ امنيت تلفن‌ هوشمند,امنيت,موبايل,امنيت موبايل,اندرويد,
+ نوشته شده در دوشنبه 4 / 10ساعت 14:27 توسط مدير سايت |